poniedziałek, 21 lipca 2014 06:59

Woda pochłonęła kolejne ludzkie życie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 17 lipca 2014 roku o godz. 19.10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o tonącym mężczyźnie na dzikiej plaży Jeziora Linowno w okolicach miejscowości Linowno Gm. Drawsko Pomorskie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki drawskich służb ratowniczych w tym jeden zastęp ratownictwa wodnego z łodzią ratowniczą.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono zasadność zgłoszenia i przystąpiono do poszukiwań mężczyzny.

Miejsce zdarzenia zabezpieczono, zwodowano łódź ratowniczą a poszukiwania prowadzono na powierzchni wody poprzez trałowanie wyznaczonego rejonu przy pomocy kotwic. Podjęto także próbę lokalizacji mężczyzny przy pomocy echosondy stanowiącej wyposażenie łodzi ratowniczej.

Działania poszukiwawcze prowadzono do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Wodno – Nurkowej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Nurkowie po zapoznaniu się z sytuacją przystąpili do poszukiwań mężczyzny pod wodą.

W wyniku podjętych działań po kilkunastu minutach udało się zlokalizować poszukiwaną osobę i wydobyć na powierzchnię a następnie przetransportować na brzeg.

Niestety obecny na miejscu zdarzenia personel medyczny stwierdził zgon 22 – letniego mężczyzny.

W działaniach ratowniczych trwających łącznie blisko 5 godzin udział brały 4 zastępy straży pożarnej oraz 2 łodzie ratownicze.

Tragedia nad Jeziorem Linowno jest trzecim takim zdarzeniem w ostatnim czasie do którego doszło na terenie powiatu drawskiego.

Apelujemy do mieszkańców i turystów o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności w trakcie wypoczynku nad wodą.

2345

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: www.drawskopomorskie.com

Czytany 2339 razy