KSRG

1Dnia 23 września 2013 r. w Sali posiedzeń Rady Powiatu Drawskiego, w ramach Konwentu Burmistrzów i Wójtów, organizowanego przez Starostę Drawskiego, odbyło się uroczyste podpisanie Strategii rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w Powiecie Drawskim do roku 2020.

poniedziałek, 13 lutego 2012 09:32

UWAGA CZŁONKOWIE OCHTONICZYCH STRAŻY POŻARNYCH!

Napisane przez
Wprowadza się do stosowania wzór zaświadczenia lekarskiego dla członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych - kliknij aby pobrać!
czwartek, 10 grudnia 2009 16:40

Przekazanie samochodu operacyjnego do OSP Czaplinek

Napisane przez

1W dniu 9 grudnia 2009 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku  samochodu operacyjnego marki Polonez.

czwartek, 19 listopada 2009 16:24

Szkolenie dla samorządowców!

Napisane przez

1Mając na uwadze właściwą realizację zadań Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i jego funkcjonowanie na obszarze powiatu drawskiego, na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz  Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Starosta Drawski  w dniu 16 listopada 2009 r. zorganizował szkolenie skierowanie do sekretarzy gmin i pracowników prowadzących sprawy ochrony przeciwpożarowej w 6 urzędach miejskich i gminnych.

niedziela, 16 sierpnia 2009 19:39

Podejmowanie śmigłowca LPR

Napisane przez

1Zasady bezpieczeństwa oraz organizacja działań podczas zabezpieczania lądowania śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

 

środa, 01 lipca 2009 16:37

KSRG

Napisane przez

KRAJOWY SYSTEM RATOWNICZO GAŚNICZY

Od 1992 roku Państwowa Straż Pożarna jest wiodącą służbą w ogólnokrajowym systemie organizacji działań ratowniczych, której przypisano m.in. zadanie zbudowania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego mającego na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne.
Podstawowym założeniem w budowie systemu ratowniczo-gaśniczego było stworzenie jednolitego i spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze.