piątek, 02 stycznia 2015 13:14

Pożar budynku mieszkalnego w Miłkowie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 31 grudnia 2014 roku o godzinie 10.43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Miłkowo gm. Czaplinek.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się trzy pomieszczenia w budynku wielorodzinnym, pożarem zagrożone była pozostała część obiektu.

W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej dym wydobywał się przez otwory okienne i dach zaś mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek przed przybyciem służb ratowniczych.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, do wnętrza obiektu wprowadzić 2 roty w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji źródła pożaru, podać 2 prądy wody w natarciu na pożar  oraz 1 prąd wody z podnośnika hydraulicznego w obronie  dachu budynku.

W trakcie działań z wnętrza obiektu wyniesiono trzy butle gazowe a w konstrukcji dachu wykonano otwory w celu wyprowadzenia gazów pożarowych.

Po opanowaniu sytuacji pożarowej usunięto nadpalone elementy wyposażenia mieszkania w celu dokładnego dogaszenia pożaru, dokonano również częściowej rozbiórki podbitki sufitu.

W działaniach ratowniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: mł.kpt. Mateusz Waszczyk, kpt. Andrzej Podolak

Foto: mł.kpt. Mateusz Waszczyk

Czytany 1521 razy