poniedziałek, 11 maja 2015 12:45

Niebezpiecznie na drogach powiatu drawskiego! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Cztery wypadki w komunikacji drogowej, 1 ofiara śmiertelna i 5 osób rannych - taki jest właśnie tragiczny bilans minionego weekendu na drogach powiatu drawskiego.

Do pierwszego zdarzenia w komunikacji drogowej doszło w piątek 8 maja br. ok. godz. 14.17 w okolicach miejscowości Sośnica gm. Wierzchowo, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia ogólnych obrażeń ciała doznał kierowca pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

Tragicznie zakończyło się zderzenie motocykla z samochodem osobowym, do którego doszło 9 maja br. ok. godz. 14.51 w Złocieńcu na ul. Mirosławieckiej. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł motocyklista, u którego pomimo długotrwałej akcji reanimacyjnej lekarz stwierdził zgon. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

Do kolejnego bardzo niebezpiecznego wypadku doszło w okolicach miejscowości Mielenko Drawskie gm. Drawsko Pomorskie na drodze wojewódzkiej nr 175. Tutaj samochód osobowy marki BMW bokiem uderzył w słup energetyczny i zatrzymał się poza obrysem jezdni. W wyniku uszkodzenia słupa linia energetyczna znalazła się bardzo nisko nad ziemią, co powodowało dodatkowe zagrożenia dla osób poszkodowanych oraz ratowników i wymagało prowadzenia działań ratowniczych ze szczególną ostrożnością. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące samochodem osobowym. Wszystkie z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej.

Kolejne bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce w okolicach miejscowości Poźrzadło Wielki gm. Kalisz Pomorski gdzie doszło do dachowania samochodu osobowego Suzuki. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 2441 razy