środa, 13 maja 2015 11:24

Groźny wypadek w Mielenku Drawskim! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 13 maja 2015 roku o godz. 7.25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w okolicach miejscowości Mielenko Drawskie Gm. Drawsko Pomorskie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe Ford Fokus i Renault Laguna w wyniku, czego całkowicie zablokowana została droga.

Samochodem Renault Laguna podróżowały 3 osoby a pojazdem Ford Focus 1 osoba.

W rozpoznaniu ustalono, że pasażerowie Renault Laguna opuścili pojazd o własnych siłach, kierowca Forda pozostawał w pojeździe.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wstrzymać ruch w komunikacji drogowej, odłączyć akumulatory w pojazdach, w Renault  Laguna zakręcić zawór instalacji LPG oraz przystąpić do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Medyczne czynności ratunkowe prowadzono pod nadzorem Lekarza Wojska Polskiego, który przypadkowo znalazł się na miejscu zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów ratownictwa medycznego poszkodowanych przekazywano pod opiekę personelu medycznego.

Pod nadzorem personelu medycznego dokonano ewakuacji kierowcy Forda i przetransportowano go do karetki.

Jeden z poszkodowanych, po przebadaniu przez Lekarza Pogotowia Ratunkowego odmówił transportu do szpitala i pozostał na miejscu zdarzenia.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i zabraniu uszkodzonego Forda przez pomoc drogową Policja zorganizowała ruch wahadłowy a miejsce zdarzenia zostało protokolarnie przekazane.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały 4 osoby.

W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 2774 razy