sobota, 20 czerwca 2009 18:52

Ciężka próba Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 7 czerwca 2009 roku o godz. 17.16 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze klatki schodowej w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Drawsku Pomorskim na ul. Prusa.


Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały 2 zastępy straży pożarnej.
W trakcie dojazdu jeden z pojazdów przebił koło i tym samym do czasu jego wymiany został unieruchomiony na miejscu zdarzenia.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na klatce schodowej pali się dziecięcy wózek w wyniku, czego silnemu zadymieniu uległa cała klatka schodowa.
Działania ratowniczo – gaśnicze prowadzono w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ugasić płonący wózek i wynieść go poza budynek.
Z uwagi na brak możliwości otwarcia okien niezbędne było wybicie kilku szyb w celu oddymienia klatki schodowej.

O godz. 17.17, minutę po wpłynięciu zgłoszenia o pożarze w Drawsku pomorskim do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło kolejne zgłoszenie tym razem o pożarze mieszkania w Złocieńcu na ul. Staszica.
Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały 2 zastępy straży pożarnej.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w pomieszczeniu kuchni palił się pochłaniacz kuchenny i został ugaszony przez właściciela.
Polecono sprawdzić i przewietrzyć pomieszczenia mieszkalne oraz poddasze budynku.

W trakcie prowadzenia działań gaśniczych w Złocieńcu i Drawsku Pomorskim o godz. 17.26 do Powiatowego Centrum Ratowniczego w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w okolicach miejscowości Mielenko Drawskie gm. Drawsko Pomorskie.
Z uwagi na przebite koło w jednym z pojazdów, zaangażowanie ratowników w działaniach na ul. Prusa w Drawsku Pomorskim oraz brak gotowych do podjęcia działań ratowników na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały siły i środki z ZSP JW. Oleszno i OSP Złocieniec.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy czołowo uderzył w drzewo w wyniku, czego poszkodowanych zostało 5 osób.
Przybyłe na miejsce zdarzenia zespoły Pogotowia Ratunkowego zaopatrują poszkodowanych.
Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, podać 1 prąd piany ciężkiej w zabezpieczeniu wyciekającego paliwa a po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i zabraniu wraku przez Pomoc Drogową uprzątnąć miejsce zdarzenia.
W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

  

Czytany 1811 razy