czwartek, 04 lutego 2016 11:59

Pożegnanie po latach Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 1 lutego 2016 roku na świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzących na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Mirosława Misiury i st. ogn. Bogusława Potoły.

W swej ponad dwudziestoletniej służbie społeczeństwu funkcjonariusze Ci dali się poznać jako strażacy z krwi i kości, niejednokrotnie wykazując się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, doświadczeniem i intuicją.

Dzięki zaangażowaniu, oddaniu i wierze w to co robili, na przestrzeni lat dla wielu z nas stali się swoistą ikoną w dziedzinie pożarnictwa, ciesząc się przy tym poważaniem, zaufaniem oraz uznaniem zarówno wśród przełożonych, podwładnych jak i strażaków ochotników.

st. ogn. Mirosław Misiura i st. ogn. Bogusław Potoła  na przestrzeni lat swojej służby uczestniczyli w wielu groźnych działaniach ratowniczo – gaśniczych. Byli funkcjonariuszami których bez wahania można było zadysponować do każdej akcji - począwszy od ściągnięcia kota z drzewa a skończywszy na powodziach czy zdarzeniach chemiczno – ekologicznych.

st. ogn. Mirosław Misiura przez długi czas pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim jako ratownik – kierowca  by w końcu swą długoletnią służbę zakończyć jako dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim.

st. ogn. Bogusław Potoła przez całą swą zawodową karierę pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Na emeryturę odszedł jako operator sprzętu specjalnego.

Ciężko jest żegnać kolegów na których zawsze można było liczyć, którzy znali rozwiązanie każdej sytuacji, którzy byli dla nas wzorcem. Nie sposób będzie zapomnieć tych wszystkich sytuacji i akcjach w których razem uczestniczyliśmy. Wszyscy jednak głęboko wierzymy że to czego nas nauczyliście i co wnieśliście do służby będzie procentować i tak jak wy nie zawodziliście tak i my nigdy nie zawiedziemy.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych lecz wiedzcie Drodzy Koledzy, że są ludzie tacy jak Wy, ludzie których będzie niezmiernie ciężko zastąpić.

Życzymy Wam na tej zasłużonej emeryturze wszystkiego co w życiu najlepsze, byście nadal byli sobą i nigdy nie zapomniali kim byliście, byście pamiętali jak wiele my wszyscy Wam zawdzięczamy!

23456789

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: Barbara Moskwa

Czytany 1858 razy