czwartek, 13 października 2016 08:03

Czarny tydzień na drogach powiatu drawskiego Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

rzesnica3Wydarzenia, z którymi przyszło zmierzyć się strażakom z terenu powiatu drawskiego w minionym tygodniu na długo pozostaną w pamięci.

W ciągu kilku dni na drogach powiatu drawskiego doszło w sumie do 8 zdarzeń drogowych, których skutki usuwały siły i środki straży pożarnej. W wyniku tych tragicznych zdarzeń śmierć poniosły  4 osoby (2 ofiary śmiertelne na miejscu, 2 zmarły w drodze do szpitala) a 6 doznało obrażeń ciała.

Do pierwszego zdarzenia doszło 4 października br. o godz. 2.38 w okolicach miejscowości Czaplinek. Tutaj w wyniku dachowania pojazdu marki Renault śmierć na miejscu poniósł 20 letni mężczyzna a 2 inne osoby zostały ranne. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej.

czaplinekczaplinek1czaplinek3

Do kolejnego zdarzenia w komunikacji drogowej doszło 5 października 2016 roku o godz. 8.20 w okolicach miejscowości Dębsko gm. Kalisz Pomorski, gdzie doszło do otarcia się bokami samochodów osobowego i dostawczego. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 1 osoba. Z uwagi na lokalizację miejsca zdarzenia na pograniczu powiatów drawskiego i choszczeńskiego w działaniach ratowniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej.

debskodebsko1debsko2

Dzień później, 6 października br. o godz. 14.50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przyjął zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym w okolicach miejscowości Łabędzie gm. Drawsko Pomorskie. Tutaj, szczęśliwie działania zadysponowanego zastępu straży pożarnej ograniczały się wyłącznie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia substancji ropopochodnej zalegającej na drodze.

ciagnikciagnik1ciagnik2ciagnik4

Bez osób poszkodowanych obyło się również w dniu 8 października br., kiedy to o godz. 7.55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przyjął zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w okolicach miejscowości Brzezinka gm. Czaplinek. Tutaj, po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w pojeździe znajdującym się poza obrysem jezdni nikogo nie ma. Pomimo przeprowadzonego pod nadzorem policji przeszukania terenu w pobliżu miejsca zdarzenia nikogo nie odnaleziono. Po konsultacji z policją pojazd postawiono na koła, odłączono akumulator i protokolarnie przekazano funkcjonariuszom policji.

brzezinkabrzezinka1brzezinka3brzezinka4brzezinka5

Tragiczne w skutkach okazało się zdarzenie, do którego doszło 8 października 2016 roku o godz. 18.30 na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Złocieńcem a Rzęśnicą. Tutaj w wyniku czołowego zderzenia samochodów osobowych Daewoo i Ford oraz najechania trzeciego pojazdu VW Golf poszkodowanych zostało łącznie 6 osób.

W wyniku podjętych czynności ratunkowych wykonano dostęp do osób poszkodowanych, pod nadzorem personelu medycznego ewakuowano ich z pojazdów i wspomagano w udzielaniu pomocy medycznej.

Niestety pomimo wysiłku lekarzy i ratowników śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, dwie kolejne zmarły w drodze do szpitali. W działaniach ratowniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej.

rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnica rzesnicarzesnica11 rzesnica11 rzesnica11 rzesnica11 rzesnica11 rzesnica11

Kolejne zdarzenie drogowe na terenie powiatu drawskiego miało miejsce w dniu 9 października br. o godz. 3.50 w okolicach miejscowości Poźrzadło Wielkie, gdzie samochód ciężarowy przewożący artykuły spożywcze wypadł z drogi, przewrócił się na bok i całkowicie znajdował się poza obrysem jezdni. Szczęśliwie w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

Tego samego dnia, o godz. 14.02 doszło również do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 10 w okolicach miejscowości Biały Zdrój gm. Kalisz Pomorski, gdzie doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda.

Tutaj również obyło się bez poszkodowanych, a w działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej.

bzbz1bz2bz3

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie, OSP Czaplinek, OSP Złocieniec, www.drawskopomorskie.com

 

Czytany 1451 razy