piątek, 25 listopada 2016 13:27

Groźny pożar poddasza w Złocieńcu! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1

W dniu 22 listopada 2016 roku o godz. 22.10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Złocieńcu przy ul. Spokojnej.

 

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji pożarowej stwierdzono, że lokatorzy obiektu opuścili go samodzielnie a pożarem objęty jest strych wolnostojącego budynku mieszkalnego.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, odłączyć dopływ mediów do obiektu, wprowadzić roty w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku w celu podania prądów gaśniczych na ognisko pożaru.

Sprawiono również podnośnik hydrauliczny w celu dokonania częściowej rozbiórki  konstrukcji budowlanej, a także wykonania otworów w pokryciu dachu mających na celu wyprowadzenie gorących gazów pożarowych.

Po opanowaniu sytuacji pożarowej przystąpiono do częściowej rozbiórki elementów wyposażenia wnętrz w celu dotarcia o ukrytych ognisk pożaru oraz dogaszania pożaru.

Całość obiektu sprawdzono kamerą termowizyjną by dotrzeć do wszystkich ukrytych zarzewi ognia a także dokonano pomiarów elektronicznymi przyrządami pomiarowymi na obecność niebezpiecznych związków chemicznych.

W działaniach ratowniczy – gaśniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: OSP Złocieniec

Czytany 1012 razy