poniedziałek, 13 marca 2017 11:49

Groźny pożar w w Kiełpinie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 11 marca 2017 roku o godz. 17.44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Kiełpin gm. Ostrowice.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy kryty eternitem, we wnętrzu, którego znajdował się samochód osobowy, elektronarzędzia oraz pozostałości roślinne i śmieci.

Pomiędzy budynkiem gospodarczym a budynkiem mieszkalnym (ok. 15 metrów od gospodarczego, 5 od mieszkalnego) palił się samochód osobowy Fiat Marea.

W chwili dojazdu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia pożar całkowicie obejmował budynek gospodarczy oraz samochód osobowy stwarzając realne zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na budynek mieszkalny pokryty eternitem.

Polecono zabezpieczyć oraz oświetlić miejsce zdarzenia, podać 2 prądy wody w obronie budynku mieszkalnego, 4 prądy wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy oraz samochód osobowy, a także zorganizować stanowisko wodne na pobliskim zbiorniku wodnym.

Z uwagi na brak na miejscu zdarzenia jakichkolwiek mieszkańców i użytkowników zabudowań oraz na podstawie relacji osób postronnych, które sugerowały możliwość popełnienia próby samobójczej, równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono penetrację obiektów i pobliskiego terenu w celu odnalezienia potencjalnych osób poszkodowanych - nikogo nie odnaleziono.

Po opanowaniu sytuacji pożarowej dokonano oddymienia obiektu gospodarczego, dogaszono ukryte zarzewia ognia, dokonano rozbiórki elementów budowlanych grożących zawaleniem oraz sprawdzono pogorzelisko pod kątem osób poszkodowanych - nikogo nie odnaleziono.

Działania gaśnicze prowadzono w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne całkowicie odcięło dopływ energii elektrycznej do gospodarstwa.

Postępowanie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim.

W działaniach gaśniczych udział brało 9 zastępów straży pożarnej.

2 3 4 5 6 7

 

Text i foto: kpt. Andrzej Podolak

 

 

Czytany 851 razy