piątek, 01 września 2017 17:36

Podziękowania Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego przerwane wyjazdem... Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

1Podczas pełnienia służby w dniu 28 sierpnia 2017 r. strażacy z drawskiej JRG wraz ze strażakami z poszczególnych OSP i WSP z terenu powiatu drawskiego na zaproszenie Starosty Drawskiego uczestniczyli w spotkaniu z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Panem Jarosławem Rzepą.

Podczas spotkania, które odbyło sięw sali narad starostwa powiatowego samorządowcy podziękowali strażakom za trud działań zarówno podczas nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem, jak również podczas tragicznych wydarzeń w obozie harcerskim w Suszku w powiecie chojnickim. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego wraz ze Starostą Powiatu Drawskiego podziękowali indywidualnie za wykonywanie obowiązków służbowychwszystkim strażakom drawskiej komendybiorącym udział w działaniach ratowniczych związanych z usuwaniem anomalii pogodowych na terenie powiatu i kraju. Podziękowania za ofiarną służbę zostały przekazane również na ręce przybyłych na spotkanie przedstawicieli reprezentujących jednostkiOchotniczych Straży Pożarnychi Wojskowych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego. W sposób szczególny zostały wyróżnione jednostki OSP w: Złocieńcu,Wierzchowie,Broczynie,Czaplinku,Nowym Worowie,Ostrowicach,Linownie,Poźrzadle Wielkim,Machlinach,Kluczewie,Siemczynie,Rydzewie,Świerczynie i Chlebowie oraz jednostki WSP w : Olesznie, Budowie i Cybowie.

 

W trakcie uroczystości zmiana służbowa drawskiej JRG została zadysponowana dwoma zastępami do zdarzenia drogowego w okolicach Poźrzadła Wielkiego, gdzie na DW nr 175 dachował samochód Sobowy, którym podróżował jedna osoba. W wyniku zdarzenia lekkie obrażenia odniósł kierujący pojazdem, który po przebadaniu przez ZRM nie wymagał hospitalizacji. W działaniach uczestniczyły:2 x  JRG Drawsko Pomorskie,1 x OSP Kalisz Pomorski, ZRM oraz policja.

O godzinie 1626 strażacy z tutejszej JRG zostali zadysponowaniu do kolejnego zdarzenia drogowego – tym razem na DK nr 20 w pobliżu skrzyżowania do miejscowości Zagórki, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn samochód, którym podróżowały trzy osoby zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. W działaniach uczestniczyły: 2 x JRG Drawsko Pomorskie, 2 x ZRM, 2 x policja.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 2348 kiedy to martwiący się o los swojego sąsiada mieszkańcy jednego z budynków mieszkalnych w Cybowie poinformowali, że schorowany lokator nie reaguje na pukanie do drzwi podczas gdy w mieszkaniu świeciło się światło
i słychać było dźwięk włączonego telewizora. Po dotarciu na miejsce zastępów z WSP Cybowa, OSP Kalisz Pomorski i JRG Drawsko Pomorskie okazało się, że lokator otworzył drzwi i poinformował, że zażył środki nasenne. Na szczęście pomoc w tym przypadku nie była potrzebna, ale na pochwałę zasługuje postawa sąsiadów, którzy zainteresowali się potencjalnym stanem zagrożenia.

Następna interwencja straży pożarnej (3 x JRG Drawsko Pomorskie) miała miejsc o godzinie 121 w bloku mieszkalnym przy ul. Kujawskiej w Drawsku Pomorskim. W wyniku nieostrożności mieszkańców doszło do zadymienia na klatce schodowej wskutek pozostawionegona kuchence gazowej garnka. Tutaj również dzięki czujności osób postronnych nikt nie został poszkodowany, a działania polegały głównie na przewietrzaniu mieszkania i klatki schodowej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Opracowanie: st. kpt. Michał Bany

Zdjęcia: KP PSP Drawsko Pomorskie, archiwum Starostwa Powiatowego oraz KPPSP w Drawsku Pomorskim

Czytany 1051 razy