wtorek, 26 czerwca 2018 08:54

Tragedia nad J. Zarańsko! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 20 czerwca 2018 roku o godz. 16.11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu nad J. Zarańsko w okolicach miejscowości Zarańsko.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych w tym zespół interwencyjny WOPR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia polecono zwodować łódź ratowniczą o rozpocząć poszukiwania zaginionej osoby.

W wyniku podjętych działań poszukiwawczych natrafiono na dryfujący kajak, sieci oraz rzeczy osobiste zaginionej osoby, które przetransportowano do brzegu i przekazano policji.

Następnie przystąpiono do dalszych poszukiwań zaginionej osoby sprawdzając wyznaczony rejon poszukiwań oraz trzcinowiska a także trałując jezioro kotwicami.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników WOPR wprowadzony został płetwonurek, który kontynuował poszukiwania pod wodą.

Na miejsce zdarzenia przybyła Specjalistyczna Grupa Wodno – Nurkowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, która została zadysponowana na miejsce zdarzenia za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

W trakcie przygotowań do podjęcia działań, płetwonurek WOPR natrafił na zwłoki poszukiwanego mężczyzny, które zostały odholowane do brzegu i przekazane funkcjonariuszom Policji.

W działaniach ratowniczych trwających blisko 5 godzin udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 3 łodzie ratownicze.

 234

Text i foto: st. kpt. Andrzej Podolak

 

Czytany 2059 razy