wtorek, 26 czerwca 2018 09:08

Pożar gorzelni w Miłkowie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 22 czerwca 2018 roku o godz. 1.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w gorzelni w miejscowości Miłkowo gm. Czaplinek.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest konstrukcja dachu w głównym budynku gorzelni.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wprowadzić rotę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w celu podania od wewnątrz prądu wody w natarciu na płonące poddasze, odłączyć zasilanie w energię elektryczną oraz zorganizować zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu, a także zbiornika wodnego w miejscowości Broczyno.

W miarę przybywania dodatkowych sił i środków podano prąd piany ciężkiej z kosza podnośnika hydraulicznego na płonącą konstrukcję dachu.

Po opanowaniu sytuacji pożarowej obiekt oddymiono, usunięto blachę grożącą upadkiem z pokrycia dachowego, a także dokonano częściowej rozbiórki konstrukcji budowlanej w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających 3 godziny udział brało 13 zastępów straży pożarnej – łącznie 47 strażaków.

2 2 2 2 2 7 7 7 7 7

Text: asp. sztab. Mariusz Dębowski

Foto: st. kpt. Andrzej Podolak

Czytany 1875 razy