poniedziałek, 24 września 2018 12:02

Tragedia na prostej drodze! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 20 września 2018 roku o godz. 15.34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w okolicach miejscowości Osiek Drawski gm. Wierzchowo.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych Renault, Mazda 3 oraz Opel Meriva, którymi łącznie podróżowało 6 osób.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu ochrony przeciwpożarowej wszystkie osoby poszkodowane przebywały poza pojazdami (ewakuowane przez osoby postronne).

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przystąpić do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, podejmując resuscytację krążeniowo - oddechową z wykorzystaniem AED u nieprzytomnej kobiety. Jednocześnie przystąpiono do udzielania pomocy w stosunku do pozostałych osób.

W miarę przybywania na miejsce zespołów ratownictwa medycznego osoby poszkodowane były sukcesywnie przekazywane pod opiekę służb medycznych.

W pojeździe Renault i Mazda odłączono akumulatory, w Oplu z uwagi na ułożenie pojazdu na dachu dokonano tego dopiero po postawieniu go na koła, zakręcono w nim również zawór instalacji LPG.

Ze względu na potrzebę zabezpieczenia lądowania śmigłowców LPR na polu uprawnym zlokalizowanym bezpośrednio przy miejscu wypadku, wyznaczono dwa miejsca przyziemienia i zwilżono je wodą w celu ograniczenia uniesienia pyłu oraz pozostałości roślinnych.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i Żandarmerię Wojskową pojazd postawiono na koła, a po zabraniu wraków przez pomoc drogową jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.

W wyniku wypadku 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 5 doznało obrażeń ciała.

W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: st. kpt. Andrzej Podolak

Foto: OSP Złocieniec

Czytany 2126 razy