piątek, 08 marca 2019 12:37

Silny wiatr nad powiatem drawskim

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu doby 4 marca 2019 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło łącznie 27 zgłoszeń wymagających interwencji straży pożarnej.

W związku z wystąpieniem silnych porywów wiatru oraz obfitych opadów deszczu strażacy wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew, które starzały zagrożenie zarówno dla uczestników ruchu drogowego jak i dla mieszkańców miast i wsi naszego powiatu.

420170819_105654

W Złocieńcu na ul. Drawskiej ok. godziny 14:00 wiatr fragment poszycia dachu oraz ścianę szczytową budynku gospodarczego. Przy pomocy sprzętu burzącego usunięto zwisające cegły oraz dachówki. Kamerą termowizyjną sprawdzono gruzowisko oraz usunięto część leżących na nim cegieł. Dodatkowo sprawdzono dwa sąsiadujące budynki pod kątem przebywających w nich lokatorów.
W trakcie usuwania powalonych drzew doszło do pożaru sadzy w kominie. Na szczęście mieszkańcy posesji nie zostali poszkodowani. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieców i ugaszeniu palącej się sadzy.

23

Text i foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 1304 razy