sobota, 28 listopada 2009 20:32

Bus na dachu - groźny wypadek pod Konotopem! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 28 listopada 2009 roku o godz. 13.58 do Powiatowego Centrum Ratowniczego w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w okolicach miejscowości Konotop gm. Drawsko Pomorskie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowo-dostawczy VW Transporter wypadł z drogi, dachował i znajduje się w przydrożnym rowie.

Trzy z czterech osób podróżujących pojazdem opuściły go o własnych siłach, we wraku pojazdu znajdował się uwięziony pasażer.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonać dostęp do uwięzionej osoby, pod nadzorem lekarza Pogotowia Ratunkowego ewakuować z pojazdu poszkodowanego i przetransportować do karetki.

W rozbitym pojeździe odłączono akumulator, udzielono pomocy Pogotowiu Ratunkowemu w zaopatrywaniu poszkodowanych i w opiece nad poszkodowanymi.

Wyznaczono i zabezpieczono lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do którego przekazano najciężej poszkodowanego mężczyznę.

Łącznie w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4  osoby.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i zabraniu wraku pojazdu przez pomoc drogową miejsce zdarzenia uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.

W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej.

2 3

 4 5

6 7

8

 

Czytany 4932 razy