poniedziałek, 25 stycznia 2010 11:59

Pożar na Placu Gdańskim! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 24 stycznia 2010 roku o godz. 22.09 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze lokalu mieszkalnego w Drawsku Pomorskim na Pl. Gdańskim.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się mieszkanie na I piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

Na miejscu znajduje się patrol Policji, który zabezpiecza miejsce zdarzenia.

Z okna klatki schodowej wydobywają się kłęby dymu, w oknach mieszkania widać płomienie.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, odłączyć zasilanie w energię elektryczną oraz gaz, wprowadzić rotę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i podać 1 prąd wody w natarciu na płonące wyposażenie mieszkania.

Równocześnie z działaniami gaśniczymi przeprowadzono ewakuację jednego z mieszkańców budynku, który znajdował się w przyległym do płonącego, zadymionym mieszkaniu.

Lokator płonącego mieszkania opuścił je przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Przy pomocy wentylatora nadciśnieniowego dokonano oddymienia i przewietrzenia płonącego mieszkania i zadymionej klatki schodowej.

Po opanowaniu sytuacji pożarowej tlące się wyposażenie mieszkania wyrzucono na podwórze gdzie przystąpiono do jego dogaszania.

W przyległych lokalach mieszkalnych przy pomocy elektronicznych przyrządów pomiarowych dokonano pomiarów na obecność tlenku węgla i innych niebezpiecznych związków chemicznych stwierdzając w jednym z mieszkań podwyższone stężenie „czadu”.

Lokal ten został przewietrzony i w kolejnych pomiarach stwierdzono brak niebezpiecznego tlenku węgla.

Na miejsce zdarzenia przybył Prezes TBS Drawsko Pomorskie, który po zapoznaniu się z sytuacją zobowiązał się zapewnić lokal zastępczy dla pogorzelca.

W wyniku powstałego pożaru lekkiemu podtruciu gazami pożarowymi uległy dwie osoby. Jedna z nich po przebadaniu przez Lekarza Pogotowia Ratunkowego pozostała na miejscu zdarzenia, druga została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

2  2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Czytany 2039 razy