środa, 27 stycznia 2010 11:11

"Cichy zabójca" zaatakował trzykrotnie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

co

Pierwsze zgłoszenie o możliwości występowania tlenku węgla w pomieszczeniu łazienki wpłynęło do Powiatowego Centrum Ratowniczego w Drawsku Pomorskim 26 stycznia 2010 roku o godz. 19.50.

Zgłoszenie dotyczyło zasłabnięcia w trakcie kąpieli w jednym z mieszkań w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Złocieńcu przy ul. Czaplineckiej.

Zadysponowany na miejsce zdarzenia zastęp OSP Złocieniec wyposażony w elektroniczny przyrząd pomiarowy dokonał pomiarów na obecność niebezpiecznego związku chemicznego stwierdzając jego niewielkie stężenie w mieszkaniu.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba, którą zespół pogotowia ratunkowego przetransportował do Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Jeszcze w trakcie prowadzenia czynności przy tym zdarzeniu, o godz. 20.11 do Powiatowego Centrum Ratowniczego w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobieństwie wydzielania się tlenku węgla w jednym z mieszkań w sąsiednim wielorodzinnym budynku mieszkalnym również na ul. Czaplineckiej w Złocieńcu.

Wykonane pomiary wskazały niewielkie stężenie gazu w mieszkaniu, które zostało przewietrzone przed przybyciem zastępu straży pożarnej.

Lokal został przewietrzony a właściciel pouczony o konieczności kontroli stanu technicznego przewodu kominowego.

Do trzeciego zdarzenia związanego z prawdopodobieństwem wystąpienia tlenku węgla doszło w Drawsku Pomorskim na ul. Złocienieckiej.

Zgłoszenie do Powiatowego Centrum Ratowniczego w Drawsku Pomorskim wpłynęło o godz. 22.15.

Zadysponowany na miejsce zdarzenia zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim dokonał pomiarów na obecność tego niebezpiecznego związku przy pomocy elektronicznych przyrządów pomiarowych.

Uzyskane wskazania przyrządów pomiarowych nie wykazały obecności tego groźnego gazu.

Z uwagi jednak na wcześniejsze przewietrzenie pomieszczeń nie można jednoznacznie wykluczyć jego wystąpienia.

Czytany 1781 razy