wtorek, 16 lutego 2010 18:25

"Cichy zabójca" znów zaatakował! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 15 lutego 2010 roku o godzinie 23.26 do Powiatowego Centrum Ratowniczego w Drawsku Pomorskim wpłynęło dramatyczne zgłoszenie o zasłabnięciu kobiety podczas kąpieli w jednym z mieszkań w Drawsku Pomorskim na ul. Prusa.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Już w trakcie dysponowania służb ratowniczych dyspozytor przyjmujący zgłoszenie polecił lokatorom mieszkania pootwierać okna i stanąć jak najbliżej nich.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w trakcie kąpieli zasłabła kobieta, której pomocy udziela zespół pogotowia ratunkowego.

Tuż po wejściu do lokalu elektroniczne przyrządy pomiarowe zaalarmowały o bardzo wysokim stężeniu tlenku węgla w atmosferze i w związku z tym przeprowadzono natychmiastową ewakuację 3 osób przebywających w mieszkaniu.

Lokal mieszkalny został przewietrzony aż do momentu uzyskania wskazań na przyrządach pomiarowych na poziomie 0 ppm.

Wydano zakaz użytkowania piecyka gazowego i przewodu kominowego do czasu odbioru przez uprawnione służby.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba, którą przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Trzem osobom ewakuowanym w trakcie działań zezwolono na powrót do lokalu po jego przewietrzeniu.

W działaniach ratowniczych udział brał 1 zastęp z Jednostki ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

2 3 4

Czytany 1998 razy