czwartek, 01 kwietnia 2010 11:27

Groźny pożar altany! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 1 kwietnia 2010 roku o godzinie 6.36 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany na ogródkach działkowych w Drawsku Pomorskim na ul. Starogrodzkiej.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki drawskich służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się murowana altana obita panelami z drewna i PVC – ogień obejmował konstrukcję dachu oraz pomieszczenia na parterze i I piętrze.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wprowadzić 3 prądy wody w natarciu na płonący obiekt, otworzyć drzwi do pomieszczeń na poszczególnych kondygnacjach oraz dokonać przeszukania zgliszczy.

W trakcie przeszukiwania parteru natrafiono na silnie rozgrzaną i płonącą 11 kilogramową butlę gazową, którą natychmiast wyniesiono z obiektu na bezpieczną odległość gdzie przystąpiono do jej schładzania – po pewnym czasie stłumiono płomień.

W związku z uszkodzeniem zaworu uniemożliwiającym zakręcenie butli i ulatnianiem się gazu, butlę wyniesiono na pobliskie pole gdzie stopniowo wypuszczono z niej zawartość.

Dokonano częściowej rozbiórki konstrukcji dachu grożącej zawaleniem, z wnętrza obiektu wyrzucono i dogaszono tlące się fotele i sofę.

Tlące się elementy konstrukcyjne dogaszono a miejsce zdarzenia protokolarnie przekazano właścicielowi.

W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia uszkodzeniu uległa podstawa, do której zamocowane zostały sygnały świetlne.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Czytany 2009 razy