środa, 05 maja 2010 15:28

Krok od tragedii! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 24 kwietnia 2010 roku o godzinie 21.54 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze lokalu mieszkalnego w Drawsku Pomorskim na ul. Wodnej.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki drawskich służb ratunkowych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia wprowadzić 1 prąd wody w natarciu przez okno lokalu oraz wprowadzić rotę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w celu przeszukania obiektu i ewakuacji zagrożonych osób.

W trakcie przeszukiwania pomieszczeń na I piętrze natrafiono na dwie podtrute gazami pożarowymi osoby, które ewakuowano poza obiekt i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.

Do wnętrza lokalu wprowadzono drugi prąd wody od strony klatki schodowej i dogaszono pożar.

Obiekt został przewentylowany przy pomocy nadciśnieniowego wentylatora spalinowego i powtórnie przeszukany.

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej dwie osoby podjęły próbę gaszenia pożaru w wyniku, czego uległy podtruciu gazami pożarowymi.

Łącznie w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby, z czego 3 zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Ze strefy zagrożenia ewakuowano kolejne 2 osoby.

Całkowitemu zniszczeniu uległo wyposażenie mieszkania, pozostałe lokale zostały zadymione i okopcone.

Świadkowie zdarzenia wskazali domniemanego sprawcę podpalenia lokalu w stosunku, do którego postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających 1 godzinę i 24 minuty udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Drawsku Pomorskim łącznie 7 strażaków ratowników.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Czytany 1824 razy