niedziela, 23 maja 2010 20:22

Kolejni ratownicy zadysponowani do walki z żywiołem! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

bydgoszczW dniu 23 maja 2010 roku po godzinie 17 kolejny zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim udał się do walki z powodzią.

Trzech ratowników stanowiących obsadę średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem terenowym zgodnie z dyspozycją Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie zabrała ze sobą pompę dużej wydajności oraz inny niezbędny sprzęt.

Strażacy udali się do Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy gdzie wyznaczony został punkt koncentracji zadysponowanych sił i środków.

Tam po dotarciu wszystkich zastępów odbędzie się przegrupowanie sił i środków oraz przydzielenie zadań dla poszczególnych pododdziałów.

Zadysponowany zastęp jest trzecim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, który bierze czynny udział w walce z żywiołem.

W dniu 23 maja 2010 roku o godzinie 3.30 powrócił zastęp z łodzią, który przez kilka dni uczestniczył w działaniach w Sandomierzu.

Łącznie w działania przeciwpowodziowe do dnia dzisiejszego zadysponowanych zostało 12 ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Czytany 1830 razy