czwartek, 10 czerwca 2010 10:32

Kolejny zastęp został zadysponowany do walki z powodzią Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 10 maja 2010 roku o godz. 12.30 kolejny, 6 - osobowy zastęp ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim udał się
do walki z powodzią.

Zgodnie z dyspozycją Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie, zadysponowany zastęp został skierowany w miejsce wstępnej koncentracji
do Wałcza, gdzie zostanie włączony w skład kompanii pożarniczej, łącznie z zastępami Państwowej Strazy Pożarnej ze Szczecina, Białogardu, Świnoujścia,
Koszalina, Gryfic, Choszczna, Kołobrzegu i Świdwina - łącznie 57 ratowników.

Cała kompania pożarnicza w dniu dzisiejszym przemieści się do miejscowosci Kowal.

Kowal to miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, oddalone o 302 km od Drawska Pomorskiego.

Tam po dotarciu wszystkich zastępów odbędzie się przegrupowanie sił i środków oraz przydzielenie zadań dla poszczególnych pododdziałów.

Zadysponowany zastęp jest ósmym z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, który bierze czynny udział w walce z żywiołem.

W dniu 9 czerwca 2010 roku o godzinie 7.20 powrócił do bazy zastęp Specjalnego Samochodu Rozpoznawczo - Ratowniczego z łodzią, który przez kilka dni uczestniczył w działaniach w Kępie Gosteckiej - Powiat Opole Lubelskie. Zastęp został wycofany z uwagi na awarię systemu sterowania łodzią. Po sprowadzeniu części zamiennych oraz naprawie łodzi, zastęp prawdopodobnie powróci w rejon działań powodziowych.

Łącznie do działań przeciwpowodziowych do dnia 10 czerwca zadysponowanych zostało 31 ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, co stanowi 94% stanu osobowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

Czytany 1759 razy