środa, 16 czerwca 2010 06:27

Kolejny zastęp został zadysponowany do walki ze skutkami powodzi. Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

sandomierzW dniu 15 czerwca 2010 roku o godz. 13.00 kolejny, 3 - osobowy zastęp ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim udał się do walki ze skutkami powodzi.

 Zgodnie z dyspozycją Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie,  średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA na podwoziu Steyr wraz z pompą dużej wydajności 8600 l/min i 3 osobową załogą został zadysponowany w miejsce wstępnej koncentracji do Pyrzyc, gdzie zostanie włączony w skład kompanii pożarniczej, łącznie z zastępami Państwowej Straży Pożarnej ze Szczecina, Koszalina, Stargardu Szczecińskiego, Goleniowa, Gryfic i Polic - łącznie 8 pojazdów wraz z 8 pompami  dużej wydajności i 24 ratowników.

 Cała kompania pożarnicza w dniu 15 czerwca przemieściła się do wyznaczonego miejsca koncentracji w miejscowości Pionki, Powiat Radomski, Województwo Mazowieckie. Pionki są oddalone o 576 km od Drawska Pomorskiego.

 Tam po dotarciu wszystkich zastępów odbyło się przegrupowanie sił i środków oraz przydzielenie zadań dla poszczególnych pododdziałów - wypompowywanie zalegającej wody powodziowej do koryta rzeki. Od 16 czerwca zastęp prowadzi działania w miejscowości Sandomierz.

Zadysponowany zastęp jest dziewiątym z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, który bierze czynny udział w walce z żywiołem.

 Łącznie do działań przeciwpowodziowych do dnia 16 czerwca zadysponowanych zostało przemiennie 34 ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, co stanowi 103 % stanu osobowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

Czytany 1713 razy