piątek, 19 czerwca 2009 07:24

Pożary TIR-ów! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy spalone i dwa nadpalone samochody ciężarowe, straty szacowane w milionach złotych to bilans dwóch pożarów, do jakich doszło w sobotę 7 lutego 2009 roku na terenie powiatu drawskiego.
Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 8.25 w okolicach miejscowości Iłowiec gm. Czaplinek na granicy powiatów drawskiego i wałeckiego.


Jadący drogą wojewódzką nr 163 samochód ciężarowy zapalił się najprawdopodobniej w wyniku zablokowania hamulca w tylnym lewym kole naczepy.
Tylko dzięki przytomności kierowcy, który natychmiast po zauważeniu ognia zatrzymał się i rozczepił naczepę z ciągnikiem siodłowym a następnie odjechał na bezpieczną odległość oraz dzięki pomocy przejeżdżających kierowców, którzy pomogli w stłumieniu ognia nie doszło do poważniejszych uszkodzeń pojazdu.
Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp z OSP Machliny przystąpił do dogaszania ognia i schładzania rozgrzanych elementów naczepy.
Właściciel wstępnie oszacował straty na ok. 150 ty. zł.
Do kolejnego, tym razem o wiele groźniejszego zdarzenia z udziałem samochodów ciężarowych doszło o godz. 20.13 w miejscowości Suliszewo gm. Drawsko Pomorskie.
Do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło dramatyczne zgłoszenie o pożarze samochodów ciężarowych stojących w parku maszynowym miejscowego zakładu pracy.
Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Drawsku Pomorskim oraz ZSP JW Oleszno.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte są trzy samochody ciężarowe a zagrożony jest czwarty.
Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, podać 2prądy piany ciężkiej w natarciu na płonące pojazdy, oraz 2 prądy wody w obronie zagrożonego pojazdu.
Po ugaszeniu ognia pogorzelisko dogaszono i przeszukano.
Spaleniu uległy całkowicie trzy kabiny pojazdów ciężarowych, nadpaleniu uległy plastikowe elementy kabiny czwartego pojazdu.
W działaniach gaśniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej.
Postępowanie w sprawie ustalenia przyczyn pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim.

 

 

 

 

 

Czytany 2431 razy