poniedziałek, 10 lutego 2014 19:32

Katastrofa budowlana w Ińsku! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 7 lutego 2014 roku o godz. 11.43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o katastrofie budowlanej w miejscowości Ińsko pow. Stargardzki.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych w tym 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wyposażone w pneumatyczny i hydrauliczny sprzęt ratowniczy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do częściowego zawalenia żelbetowej konstrukcji dachu w nieużytkowanym obiekcie w wyniku, czego pod gruzowiskiem i żelbetową belką uwięziony został 57 – letni mężczyzna.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, odgruzowaniu poszkodowanego mężczyzny, ewakuacji w bezpieczne miejsce gdzie personel medyczny przystąpił do udzielania specjalistycznej pomocy.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała po zaopatrzeniu i ustabilizowaniu funkcji życiowych przetransportowany został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze szczecińskich szpitali.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z właściwej terytorialnie Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie Szczecińskim zastępy z terenu powiatu drawskiego opuściły miejsce zdarzenia i powróciły do bazy.

Ogółem w działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej.

2 2 2 2 2 2 2

Text i foto: mł. kpt. Andrzej Podolak

Czytany 2161 razy