poniedziałek, 12 grudnia 2016 10:39

Przybyło ratowników KPP! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 9 grudnia 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika.

Wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. mgr inż. Paweł Dymecki, przedstawiciel Centrum Szkoleniowego Pierwsza Pomoc Grzegorz Ziemiecki oraz Komendant Miejsko-Gminny OSP Adam Czerniekiewicz.

Wręczenie zaświadczeń było zwieńczeniem szkolenia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków - ratowników z ochotniczych straży pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego z terenu powiatu drawskiego, które trwało od 29 października do 3 grudnia 2016 roku.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane były w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, a kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 17 druhów z terenu powiatu drawskiego.

Szkolenie dzięki finansowaniu ze środków krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego zorganizowane zostało przez Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc.

Łącznie w 2016 roku na terenie powiatu drawskiego przeprowadzone zostały dwa tego typu szkolenia w trakcie, których przeszkolono 32 strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych.

Pierwszy cykl szkolenia, który zorganizowany był na przełomie czerwca i lipca br. ukończyło 15 druhów a sfinansowało je Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

2345 6789

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie, Stowarzyszenie Żarek

Czytany 1551 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:02