czwartek, 19 listopada 2009 16:24

Szkolenie dla samorządowców! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Mając na uwadze właściwą realizację zadań Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i jego funkcjonowanie na obszarze powiatu drawskiego, na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz  Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Starosta Drawski  w dniu 16 listopada 2009 r. zorganizował szkolenie skierowanie do sekretarzy gmin i pracowników prowadzących sprawy ochrony przeciwpożarowej w 6 urzędach miejskich i gminnych.

Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:

  1. Prawne aspekty funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych
  2. Zadania jednostek samorządu terytorialnego w zakresie utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochotniczych straży pożarnych
  3. Zadania i organizacja ochotniczych straży pożarnych i ich związku, wynikające ze statutu
  4. Podsumowanie okresowego przeglądu technicznego pojazdów i sprzętu pływającego, sprzętu silnikowego oraz pozostałego sprzętu pożarniczego w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego, prowadzonego w ramach inspekcji gotowości operacyjnej.

Wykłady prowadzone przez kadrę kierowniczą Komendy Powiatowej PSP oraz Prezesa Zarządu O/Powiatowego ZOSP RP, spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników szkolenia oraz były przyczynkiem do ożywionej dyskusji o współpracy w relacjach Urząd – jednostka OSP.

2

 

Kliknij tutaj aby pobrać prezentację szkoleniową.

 

Czytany 3851 razy