wtorek, 05 września 2017 07:03

Powiatowy Turniej Siódemek Piłkarskich Strażaków KSRG o Puchar Starosty Drawskiego Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W niedzielny przedpołudnie 3 września 2017 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej w Czaplinku odbyła się kolejna edycja „Powiatowego Turnieju Siódemek Piłkarskich Strażaków KSRG o Puchar Starosty Drawskiego”.

Do zmagań przystąpili strażacy reprezentujący siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego oraz reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Uczestnikami turnieju były drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych w Broczynie, Czaplinku, Machlinach, Siemczynie, Ostrowicach, Kaliszu Pomorskim i Rydzewie.

Po odprawie kierowników drużyn i losowaniu dokonano podziału na dwie grupy.

Po zaciętej rywalizacji w fazie grupowej, do półfinałów awansowały drużyny z Ostrowic, Broczyna, Kalisza Pomorskiego oraz reprezentacja KP PSP w Drawsku Pomorskim.

Po rozegraniu meczów półfinałowych do dalszej rywalizacji awansowali strażacy z Drawska Pomorskiego i Ostrowic, natomiast reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych w Broczynie i Kaliszu Pomorskim rozegrały mecz o III miejsce.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie lepsi okazali się strażacy z OSP w Broczynie, którzy zajmując III miejsce zdobyli Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim.

Mecz finałowy był powtórką pierwszego meczu z grupy A, gdzie druhowie z OSP Ostrowice rywalizowali z „zawodowcami z Drawska”.

Mecz grupowy był wyrównany i zakończył się remisem 2: 2, ale finał to zdecydowane zwycięstwo „młodzieży” z Ostrowic, którzy nie dali szans reprezentacji KP PSP w Drawsku Pomorskim i zasłużenie wygrali 6:3.

Strażacy z Ostrowic zdobyli Puchar Starosty Drawskiego natomiast reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim zajmując II miejsce zdobyła Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSPRP.

Warto dodać, że drużyna KPPSP w Drawsku Pomorskim była najbardziej „doświadczona”, jeśli chodzi o średni wiek zawodników, który oscylował w granicach 40 lat!!!

Z drugiej strony budującym był fakt, że w reprezentacjach poszczególnych jednostek OSP widać było dużo młodych druhów, którzy szkolenie szeregowych OSP odbywali w ostatnich miesiącach, a część z nich dopiero przystąpi do niego w najbliższym czasie, gdy druhowie ukończą 18 lat.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Żarek, które w ramach zadania publicznego powiatu drawskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu otrzymało dofinansowanie na realizację turnieju.

Dzięki dofinansowaniu możliwy był zakup pucharów, sprzętu pożarniczego i medycznego a także organizacja poczęstunku.

Szczególne podziękowania należą się druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku za duże zaangażowanie w sprawną organizację turnieju.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: st. kpt. Michał Bany

Foto: Stanisław Kuczyński, kpt. Andrzej Podolak

Czytany 5141 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:20