czwartek, 28 czerwca 2018 12:15

Strażacy z Drawska Pomorskiego najlepsi w turnieju "WYMIATACZY" Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 23 czerwca 2018 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim brali udział w turnieju sportowym WYMIATACZE, który zorganizowany został w trakcie obchodów Dni Ziemi Drawskiej w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim.

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim w składzie mł. asp. Tomasz Wyrzykowski, st. sekc. Łukasz Sołtys, sekc. Jakub Bany i st. str. Wojciech Urban rywalizowała w pięciu konkurencjach, a każdy z uczestników miał do wykonania określone zadania.

Pierwszym z zadań była sztafeta po nadmuchiwanym torze przeszkód, gdzie najdrobniejszy błąd kończył się kąpielą w basenie a na wykonanie zadania mieli określony czas. Strażacy z uśmiechem na twarzy bezbłędnie pokonali tor i w pierwszej konkurencji nie mieli sobie równych.

Druga z konkurencji wymagała umiejętności jazdy na czteroosobowym rowerze bez zatrzymywania się. Najpierw startował jeden uczestnik, który miał do pokonania wyznaczoną trasę. Po wykonaniu okrążenia w trakcie jazdy na rower dosiadał się drugi zawodnik oraz ponownie wykonywano zadanie i tak do chwili, aż na rowerze zasiadała cała drużyna.

Trzecia runda to starcie dwóch drużyn na nadmuchiwanych poduszkach, gdzie zawodnicy zmuszeni byli walczyć między sobą nadmuchiwanymi kijami – wygrywał ten, kto nie wpadł do wody. Tutaj strażacy również nie mieli sobie równych.

Czwarta konkurencja, obejmowała przeskakiwanie z zasłoniętymi oczami wahadła, które z różną prędkością poruszało się dookoła basenu. Każdy zbyt wcześnie lub zbyt późno wykonany skok kończył się kąpielą w basenie i stratą punktów.

Ostatnia konkurencja, typowo drużynowa dotyczyła gry w piłkę nożną. Zawodnikom nałożono nadmuchiwane piłki na ciało w wyniku, czego nawet najmniejszy kontakt z innym zawodnikiem kończył się upadkiem i salwą śmiechu, gdy potężnie zbudowani zawodnicy podskakiwali po boisku niczym kopnięta piłka.

Po zakończeniu rywalizacji i przeliczeniu punktów bezkonkurencyjni okazali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wygrywając cały turniej i zdobywając nagrodę pieniężną w wysokości 2000 złotych.

23456789

 

Text: st. kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

 

Czytany 5794 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:19