wtorek, 21 czerwca 2011 18:46

Relacja z IV SPŁYWU KAJAKOWEGO STRAŻAKÓW KSRG RZEKĄ DRAWĄ Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

01W dniu 19 czerwca 2011 roku odbył się „IV SPŁYW KAJAKOWY STRAŻAKÓW KSRG RZEKĄ DRAWĄ” srebrnym szlakiem im. ks. Karola Wojtyły.

Spływ rozpoczął się zbiórką przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu w trakcie, której została omówiona trasa spływu, zasady bezpieczeństwa i wskazana została lokalizacja miejsca biwakowania.

W trakcie odprawy przeprowadzono także zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanego w trakcie działań ratowniczych strażaka - druha Mirosława Jeremicza. Każdy z uczestników wrzucił do przygotowanej puszki „symboliczną złotówkę” licząc przy tym, iż podarowane pieniądze przyczynią się do jak najszybszego powrotu do zdrowia naszego kolegi.

Po zbiórce nastąpił przemarsz w miejsce wodowania kajaków.

W spływie kajakowym wzięli udział strażacy z terenu powiatu drawskiego oraz zaprzyjaźnieni strażacy z sąsiednich jednostek wraz ze swoimi rodzinami.

Trasa licząca blisko 30 kilometrów okazała się bardzo wymagająca i aby stawić czoła przeszkodom czyhającym na szlaku niezbędna była zespołowa praca wszystkich uczestników.

Nieliczni, spośród 30 osad, dopłynęli do mety o suchej nitce, większość zaliczyła co najmniej jedną wywrotkę - rekordziści, aż 9! Mimo pozornie groźnie wyglądających upadków wszyscy uczestnicy wyszli z nich cało w dodatku z szerokim uśmiechem na twarzy, a każda kolejna wywrotka wywoływała jeszcze większą radość.

Ogromna ilość przepraw, konieczność przenoszenia kajaków nad, a niekiedy pod drzewami bardzo zmęczyła uczestników. Jednakże na twarzach wszystkich, którzy docierali do mety rysował się wspaniały uśmiech i uczucie ulgi - uff, daliśmy radę!

Biorąc pod uwagę pogodę, jaka panowała przed i po spływie, należy zauważyć, iż na czas trwania samej imprezy pogoda trafiła się idealna, a kilkuminutowe opady deszczu wywołały tylko dreszczyk emocji, który minął tak szybko jak same opady.

Czwartą już edycję spływu kajakowego ocenić należy jako bardzo udaną, odbywającą się w miłej i sympatycznej atmosferze oraz bardzo wyczerpującą.

Zebrane w trakcie spływu pieniądze w porozumieniu z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Zbigniewem Kwiatkowskim już wkrótce przekazane zostaną poszkodowanemu strażakowi.

Łącznie w spływie wzięło udział 60 osób.

Dzięki tego typu inicjatywom pragniemy zintegrować brać strażacką zarówno zawodową jak i ochotniczą a w ten szczególny sposób nawiązywać nowe i podtrzymywać stare znajomości.
Kilkugodzinny spływ zakończono na polu biwakowym w okolicach miejscowości Mielenko Drawskie, gdzie przy ognisku i kiełbaskach uczestnicy spływu dzielili się wrażeniami i opowiadali o swych licznych przygodach na trasie.

1 1 1 1 1 1 1  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Text i foto: mł. kpt. Andrzej Podolak

Czytany 5351 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:33