czwartek, 20 czerwca 2013 08:13

VI SPŁYW KAJAKOWY STRAŻAKÓW KSRG RZĘKĄ DRAWĄ Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 16 czerwca 2013 roku odbył się „VI SPŁYW KAJAKOWY STRAŻAKÓW KSRG RZĘKĄ DRAWĄ”.

Rozpoczęcie spływu odbyło się na plaży J. Lubie w miejscowości Lubiszewo, gdzie omówiono trasę spływu oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie imprezy.

Po bardzo emocjonującej, kilkukilometrowej przeprawie przez wzburzone wody Jeziora Lubie i odnalezieniu ujścia rzeki Drawy uczestnicy spływu mieli okazję podziwiać walory przyrodnicze powiatu drawskiego oraz doliny rzeki Drawa.

Piękne krajobrazy, liczne przeprawy oraz wspaniała atmosfera czyniły ten spływ wyjątkowym i niezapomnianym.

Pomimo dużego zagęszczenia jednostek pływających na rzece spływ odbywał się w wyjątkowo miłej i przyjaznej atmosferze, bo nawet w tych z pozoru groźnych wywrotkach zawsze można było liczyć na pomocną dłoń wyciągniętą z innej osady.

Po ponad 22 kilometrowych i blisko sześciogodzinnych zmaganiach ze szlakiem wodnym wszyscy szczęśliwie dotarli do miejsca biwakowania gdzie pracownicy Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie przygotowali wspaniałe ognisko w trakcie, którego dzielono się wrażeniami i doświadczeniami ze spływu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomimo udziału w spływie wolontariuszy z Francji, Turcji i Hiszpanii nie widać było żadnych podziałów administracyjnych czy rasowych a obcokrajowcy zawsze mogli liczyć na pomoc, zrozumienie i uśmiech goszczący na twarzach wszystkich uczestników spływu.

W spływie, który na stałe już wpisał się w kalendarz strażackich imprez uczestniczyło łącznie 87 osób w tym strażacy z terenu powiatu drawskiego, świdwińskiego, łobeskiego, wałeckiego oraz słupskiego a także 6 obcokrajowców.

Szczególne podziękowania za przygotowanie pola biwakowego, ogniska oraz przekazanie pamiątek w imieniu wszystkich uczestników „VI SPŁYWU KAJAKOWEGO STRAŻAKÓW KSRG RZĘKĄ DRAWĄ” kierujemy dla pracowników Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie, którzy swą postawą i zaangażowaniem w organizację imprezy zaskoczy nas wszystkich.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: mł. kpt. Andrzej Podolak

Foto: Magdalena Podolak

 

Czytany 5692 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:31