wtorek, 08 lipca 2014 09:39

Sportowe zmagania z USA Rangers Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Dla większości naszego społeczeństwa 4 lipca jest zwykłym dniem pracy, jakich wiele na przestrzeni roku. Są jednak kraje, społeczności i kultury, dla których ten dzień jest dniem szczególnym, wyjątkowym.

Takim krajem są między innymi Stany Zjednoczone Ameryki w gdzie dzień ten jest odpowiednikiem naszego 11 listopada i obchodzony wówczas jest Dzień Niepodległości.

Zrządzenie losu sprawiło, iż dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim dzień ten zapadnie na długo w pamięci i zapewne jeszcze wielokrotnie będzie wspominany przy różnych okazjach.

Tego właśnie dnia drawscy strażacy odpowiadając na zaproszenie żołnierzy armii USA przebywających na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych wzięli udział w sportowych zmaganiach celebrujących ich święto narodowe.

Amerykańscy żołnierze w ramach obchodów Święta Niepodległości zorganizowali turniej sportowy w ramach, którego toczono rozgrywki w siatkówkę, piłkę nożną, tenis stołowy, rzut podkową i cornhole. W turnieju tym wzięli udział strażacy z drawskiej komendy.

Sportowe zmagania pomiędzy strażakami z KP PSP Drawsko Pomorskie a US Army Rangers przysporzyły wielu emocji i uśmiechu, szczególnie w sytuacjach, gdy potężnie zbudowani amerykańscy komandosi biegnący za piłką byli powalani na ziemię przez przeciętnie wyglądających strażaków. Mimo groźnie wyglądających upadków i starć całość imprezy odbywała się jednak w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze.

Na zakończenie zmagań Amerykanie podziękowali za odzew na ich zaproszenie i udział w turnieju jednocześnie dopytując się, kiedy następne spotkanie.

Reprezentację KP PSP Drawsko Pomorskie stanowili:

kpt. Michał Bany

kpt. Andrzej Podolak

asp. sztab. Ireneusz Adamczyk

st. ogn. Rafał Bołtacz

st. ogn. Krzysztof Szyszczakiewicz

st. ogn. Bogusław Potoła

mł. ogn. Tomasz Wyrzykowski

sekc. Michał Walkiewicz

st. str. Łukasz Sołtys

str. Piotr Kołodziej

str. Damian Mazur

 

Udział w tego typu inicjatywach i imprezach obok sportowego wyzwania dla strażaków z Drawska Pomorskiego stanowił nowe doświadczenie w kontaktach z obcokrajowcami, ich kulturą i obyczajami. Ponad to dzięki obustronnej otwartości i życzliwości na najbliższe miesiące zaplanowano szereg wspólnych spotkań i ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodnego, wysokościowego i medycznego, które z pewnością umożliwią wymianę doświadczeń oraz poglądów w tym zakresie.

Spotkania tego typu dla drawskich strażaków są bardzo wartościowe z uwagi na duży ruch pojazdów i sprzętu wojskowego oraz żołnierzy z różnych krajów, jaki ma miejsce na terenie powiatu drawskiego. Wymiana doświadczeń, zapoznanie się ze sprzętem wojskowym oraz zagrożeniami, jakie mogą czyhać na ratowników w czasie ewentualnych działań ratowniczo – gaśniczych mogą korzystnie wpłynąć na przebieg działań i bezpieczeństwo ratowników.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 6268 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:26