poniedziałek, 27 maja 2013 12:47

Szkolenie specjalistyczne dla kadry dowódczej OSP z terenu Powiatu Drawskiego Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniach 25-26 maja 2013 r. z inicjatywy bryg. Zbigniew Kwiatkowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim, w rodowej siedzibie rodziny Wedlów w Kaliszu Pomorskim, przeprowadzone zostało dwudniowe szkolenie specjalistyczne dla kadry dowódczej OSP z terenu Powiatu Drawskiego.

 

Szkolenie skierowane było do Komendantów Gminnych oraz Naczelników jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i objęło przede wszystkim zagadnienia związane z w drożeniem w życie nowych zasad prowadzenia działań ratowniczych w zakresie poszczególnych rodzajów ratownictwa.

 

Zajęcia z niżej wymienionej tematyki prowadzili oficerowie Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim:

 

  1. Zasady organizacji ratownictwa chemicznego i ekologicznego w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.
  2. Zasady organizacji ratownictwa medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.
  3. Zasady organizacji ratownictwa technicznego w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.
  4. Zasady organizacji ratownictwa wodnego w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.
  5. Zasady organizacji działań poszukiwawczo - ratowniczych w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.
  6. Zasady organizacji ratownictwa wysokościowego w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.
  7. Zasady organizacji łączności alarmowania, powiadamiania, dysponowania oraz współdziałania na potrzeby działań ratowniczych.

 

W drugiej części szkolenia udział wzięli Stanisław Cybula Starosta Drawski oraz Michał Hypki Burmistrz Kalisza Pomorskiego.

 

Głównym tematem tej części spotkania była dyskusja oraz szczegółowa analiza nowego projektu „Strategii rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Powiecie Drawskim do roku 2020”.

 

Starosta Drawski mając ustawowe uprawnienia do określania zadań krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego, koordynuje  na co dzień jego funkcjonowanie i kontroluje wykonywanie wynikających stąd zadań. Dlatego też podczas dyskusji z kadrą dowódczą PSP i OSP, przy wsparciu samorządu powiatowego, udało się wypracować wiele pozytywnych rozwiązań i zapisać je w projekcie Strategii dla nowej perspektywy czasowej do roku 2020.

Na koniec spotkania podjęto decyzję o dalszych pracach planistycznych usciślających strategię oraz wyznaczono termin jej uroczystego podpisania na miesiąc wrzesień 2013 podczas Konwentu Straosty, organizowanego wspólnie z Burmistrzami i Wójtami Powiatu Drawskiego.

 

2 2 2 2 2 2

 

 

Text: bryg. Zbigniew Kwiatkowski

 

Foto: Autor zdjęć: Marek Brumer - Urząd Miejski Kalisz Pomorski

Czytany 2340 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:08
Więcej w tej kategorii: « Ćwiczenia - Zatonie 2008