czwartek, 11 czerwca 2015 09:36

Relacja z "III RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO STRAŻAKÓW KSRG” Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DSC_30687 czerwca 2015 roku to data, która na długo pozostanie w pamięci uczestników „III RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO STRAŻAKÓW KSRG”.

Tego właśnie dnia na placu szkoleniowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim zaobserwować można było nieco inny niż zazwyczaj widok – dziesiątki rowerów, ponad setka strażaków i sympatyków pożarnictwa wraz ze swoimi rodzinami, wszyscy w doskonałych nastrojach i pozytywnie nastawieni do imprezy.

W trakcie krótkiej zbiórki rozpoczynającej „III RODZINNY RAJD ROWEROWY STRAŻAKÓW KSRG” omówiono plan dnia, trasę a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie imprezy.

W tym roku trasa rajdu obejmowała szlaki rowerowe Gminy Drawsko Pomorskie i Złocieniec a urozmaicona była nie lada atrakcją dla najmłodszych w postaci przejazdu szynobusem
z Drawska Pomorskiego do Rzęśnicy.

Tutaj po krótkiej odprawie wszyscy uczestnicy wyruszyli w drogę prowadzącą przez Darskowo, Zarańsko i Dalewo by w końcu dotrzeć do mety na polu biwakowym w Drawsku Pomorskim.

Trasa mijała bardzo szybko a kilometry uciekały nie wiadomo kiedy. Miła atmosfera i piękna pogoda nadawały niedzielnemu przedpołudniu wspaniałej, rodzinnej oprawy.

Na polu biwakowym nad J. Okra gdzie wyznaczona została meta rajdu wszyscy uczestnicy zasiedli na rodzinnym pikniku. Tutaj  zorganizowane zostało ognisko, grill oraz wiele konkursów na wesoło, konkurencji sportowych i atrakcji wodnych. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, które do późnych godzin popołudniowych oblegane były przez dzieci.

Wspaniała, rodzinna zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych zaś uśmiech goszczący na twarzach dzieci rekompensował wszelkie niedogodności i pot pozostawiony gdzieś na długiej i bardzo wymagającej trasie rajdu.

Łącznie w „III RODZINNYM RAJDZIE ROWEROWYM STRAŻAKÓW KSRG” uczestniczyło 110 osób w tym 40 dzieci.

 

DSC_3064 DSC_3070 DSC_3076 DSC_3094 SAM_1534 SAM_1535 SAM_1569 SAM_1572 SAM_1581 SAM_1592

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: kpt. Andrzej Podolak, www.drawskopomorskie.com

Czytany 5585 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:37