poniedziałek, 07 września 2015 13:13

POWIATOWY TURNIEJ SIÓDEMEK PIŁKARSKICH STRAŻAKÓW KSRG O PUCHAR STAROSTY DRAWSKIEGO - relacja Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 5 września 2015 roku na boisku sportowym ORLIK 2012 przy ul. Złocienieckiej w Drawsku Pomorskim odbył się POWIATOWY TURNIEJ SIÓDEMEK PIŁKARSKICH STRAŻAKÓW KSRG O PUCHAR STAROSTY DRAWSKIEGO.

 

W turnieju organizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz działające przy niej Stowarzyszenie ŻAREK udział wzięło osiem drużyn.

 

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, dlatego po uroczystym jego otwarciu nastąpiło losowanie grup.

 

W wyniku losowania w grupie A znalazły się reprezentacje:

 

  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu
  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczewie
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowicach

 

W grupie B znalazły się reprezentacje:

 

  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Worowie
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie

 

 

Po zakończeniu rozgrywek do fazy pucharowej zakwalifikowały się drużyny OSP Ostrowice, KP PSP Drawsko Pomorskie, OSP Nowe Worowo i OSP Rydzewo.

 

Zawodnicy, pomimo obfitych opadów deszczu toczyli zacięty bój o wejście do finału. Po pierwszym zakończonym spotkaniu rozgrywanym pomiędzy drużynami
z Ostrowic i Rydzewa na tablicy widniał wynik 0:0. Zgodnie z regulaminem turnieju
o rozstrzygnięciu potyczki decydowały serie rzutów karnych. Po drugiej z nich, reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie musiała uznać wyższość kolegów z Ostrowic, którzy wygrali w rzutach karnych 4 : 3.

 

Drugi mecz półfinałowy, rozgrywany był pomiędzy reprezentacjami Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Worowie. Tutaj, do rozstrzygnięcia meczu nie były potrzebne rzuty karne a spotkanie zakończyło się wynikiem 2 : 0 dla strażaków z Nowego Worowa.

 

Mecz o trzecie miejsce to potyczka dwóch drużyn z terenu Gminy Drawsko Pomorskie. W małym finale zmierzyły się drużyny z KP PSP Drawsko Pomorskie i OSP Rydzewo. Zacięty i emocjonujący mecz, w trakcie, którego szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą zakończył się wynikiem 3 : 2 dla strażaków z Rydzewa.

 

Mecz finałowy to potyczka dwóch reprezentacji z terenu Gminy Ostrowice. Naprzeciw siebie stanęli strażacy z Ostrowic i Nowego Worowa. Zrozumienie, szybkie akcje i zgranie widoczne były szczególnie wśród zawodników z Nowego Worowa. Zacięte spotkanie pomiędzy sąsiednimi jednostkami zakończyło się zwycięstwem 5 : 1 dla reprezentacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Worowie.

 

Po zakończeniu rozgrywek, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów dla wszystkich uczestników turnieju oraz zakończenie imprezy.

 

Pierwsze miejsce i puchar ufundowany przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego zdobyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Worowie.

 

Drugie miejsce i puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Roberta Busztę zdobyli strażacy
z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowicach.

 

Trzecie miejsce i puchar ufundowany przez Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptak zdobyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie.

 

Dalsza klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

 

IV miejsce KP PSP Drawsko Pomorskie,

 

V miejsce OSP Kalisz Pomorski,

 

VI miejsce OSP Złocieniec,

 

VII miejsce OSP Kluczewo,

 

VIII miejsce OSP Wierzchowo.

 

Najlepszym strzelcem turnieju został reprezentant Ochotniczej Straży Pożarnej
w Rydzewie dh Łukasz Dębowski, który zdobył 6 bramek.

 

Dzięki dofinansowaniu przyznanemu dla Stowarzyszenia ŻAREK przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim na organizację imprezy pt. „Organizacja imprez sportowo – pożarniczych wpływających na poprawę sprawności fizycznej strażaków  KRAJOWEGO SYSTEMU RATOWNICZO – GAŚNICZEGO i sympatyków pożarnictwa z terenu powiatu drawskiego” w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu ”, każda z drużyn otrzymała nagrody gwarantowane w postaci zestawów opatrunkowych oraz kołnierzy ortopedycznych.

 

Zwycięzca turnieju otrzymał dodatkowo nosze pediatryczne, druga drużyna zestaw opatrunkowy stanowiący doposażenie torby ratowniczej PSP R 1, natomiast za zajęcie trzeciego miejsca przypadł pulsoksymetr.

 

Król strzelców turnieju otrzymał apteczkę pierwszej pomocy oraz zestaw gadżetów promocyjnych Stowarzyszenia ŻAREK.

 

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Text: kpt. Andrzej Podolak

 

Foto: st. str. Krystian Kurzątkowski, Marcin Łukasz

Czytany 5903 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:20