wtorek, 17 lipca 2018 08:48

Powiatowy Turniej Siódemek Piłkarskich Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SAM_5218W sobotę 14 lipca 2018 r. na ORLIKU przy ul.  Długiej w Wierzchowie odbyła się kolejna edycja „Powiatowego Turnieju Siódemek Piłkarskich Strażaków KSRG o Puchar Starosty Drawskiego”.

Do zmagań przystąpili strażacy reprezentujący osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego oraz reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Uczestnikami turnieju były drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wierzchowie, Świerczynie, Broczynie, Czaplinku, Machlinach, Nowy Worowie, Ostrowicach, Kaliszu Pomorskim.

Po odprawie kierowników drużyn i losowaniu dokonano podziału na dwie grupy.

Po zaciętej rywalizacji w fazie grupowej, do półfinałów awansowały drużyny z Ostrowic, Machlin, Wierzchowa oraz reprezentacja KP PSP w Drawsku Pomorskim.

Po rozegraniu meczów półfinałowych do dalszej rywalizacji awansowali strażacy z Machlin i Wierzchowa, natomiast reprezentacje KP PSP Drawsko Pom iOchotniczych Straży Pożarnych w Ostrowicachrozegrały mecz o III miejsce.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie lepsi okazali się strażacy z KP PSP w Drawsku Pom., którzy zajmując III miejsce zdobyli Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim.

Strażacy z Machlin zdobyli Puchar Starosty Drawskiego natomiast drużyna z Wierzchowa zajmując II miejsce zdobyła Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSPRP.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Żarek, które w ramach zadania publicznego powiatu drawskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu otrzymało dofinansowanie na realizację turnieju.

Dzięki dofinansowaniu możliwy był zakup pucharów oraz sprzętu medycznego.

Szczególne podziękowania należą się grupie sędziowskiej oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie za duże zaangażowanie w sprawną organizację turnieju.

SAM_5230SAM_5227

SAM_5238SAM_5235

Text: kpt. Mateusz W#aszczyk

Foto: OSP Czaplinek, OSP Wierzchowo

Czytany 2356 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 19:16