poniedziałek, 13 marca 2017 11:09

Ćwiczyli jak ratować na lodzie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W miesiącach styczniu i lutym 2017 roku na terenie powiatu drawskiego zorganizowano cykl szkoleń wewnętrznych z zakresu ratownictwa na zamarzniętych obszarach wodnych dedykowanych członkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ramach zajęć zorganizowano 4 szkolenia wewnętrzne i 1 zgrupowanie międzygminne, w których udział wzięły jednostki OSP z terenu gminy Drawsko Pomorskie, Czaplinek, Wierzchowo i Złocieniec.

Zajęcia szkoleniowe prowadzono w oparciu o sprzęt stanowiący wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Szczególny nacisk w ramach zajęć zwracano na bezpieczeństwo ratowników, sposoby samoratowania oraz podejmowania osób poszkodowanych.

W trakcie zajęć prowadzonych przez instruktorów z KP PSP Drawsko Pomorskie wykorzystywano deskę lodową, katamarany ratownicze RESQUE ALIVE oraz RSKTM-15, pneumatyczne sanie lodowe a także amfibię.

Ćwiczącym strażakom zaprezentowano także techniki ratowania ludzi, pod którymi załamała się pokrywa lodowa z wykorzystaniem lin, gałęzi, pasków, sanek i innego doraźnego sprzętu.

Łącznie w zajęciach udział wzięło 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Wojskowa Straż Pożarna w Budowie.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: OSP Złocieniec, UM Złocieniec

 

Czytany 1299 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:43