środa, 19 lipca 2017 09:06

Ćwiczenia dowódczo - sztabowe Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 13 lipca 2017 roku kadra dowódcza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i obsada Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w ćwiczeniach dowódczo – sztabowych zorganizowanych na terenie Gminy Czaplinek.

W ramach ćwiczeń funkcjonariusze zapoznali się z warunkami ochrony przeciwpożarowej, zaopatrzeniem wodnym, drogami dojazdowymi, warunkami terenowymi oraz charakterystyką poszczególnych obiektów.

Pierwszym obiektem ćwiczeń był obóz harcerski w okolicach miejscowości Ostroróg.

Dzięki uprzejmości Komendanta obozu, strażacy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką oraz zagrożeniami występującymi na terenie tego typu obozowisk.

Dodatkowo z uwagi na lokalizację obozowiska na obrzeżach powiatu drawskiego zaprezentowane zostały warianty dojazdu oraz możliwości wykorzystania ewentualnych sił i środków spoza powiatu drawskiego.

Kolejnym obiektem ćwiczeń był Ośrodek Wypoczynkowy Camp Drawa położony w Starym Drawsku.

Tutaj uczestnicy ćwiczeń zapoznali się z warunkami ochrony przeciwpożarowej na terenie zorganizowanego miejsca wypoczynku.

Zarządca obiektu zaprezentował możliwości dojazdu, najbardziej niebezpieczne i problematyczne obiekty oraz wdrożone zasady postępowania w sytuacji wystąpienia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia.

Ostatnim obiektem, z którym zapoznała się kadra dowódcza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i obsada Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Drawsku Pomorskim był zakład produkcyjny Kabel Technik Polska w Czaplinku.

Dzięki uprzejmości szefostwa zakładu strażacy mogli z bliska przyjrzeć się procesowi technologicznemu, zapoznać się z warunkami ochrony przeciwpożarowej, możliwościami prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych oraz zaopatrzeniem wodnym.

Dodatkowo, organizacja ćwiczeń w trakcie dokonywania się wymiany pracowników dała obraz tego, jak dużo ludzi przewija się przez zakład w najbardziej newralgicznym i niebezpiecznym okresie.

Zarządcom i pracownikom obiektów na terenie, których zorganizowano ćwiczenia składamy serdeczne podziękowania za możliwość zapoznania się z nimi oraz ciepłe i miłe podejście do uczestników ćwiczeń.

  2 2 2 2 2 2 2

 Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 2066 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:41