wtorek, 30 czerwca 2009 18:38

Ćwiczenia - Wilczkowo 2008

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 11 marca 2008 r. na j. Wilczkowo (pogranicze gmin Czaplinek i Złocieniec) odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych z terenu powiatu drawskiego w ramach seminarium dotyczącego zblokowanego ratownictwa przedlekarskiego.


Organizatorem seminarium była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
W ramach ćwiczeń praktycznych, zadaniem ratowników Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego było podjęcie i udzielenie pomocy tonącej osobie.
Po podjęciu z wody poszkodowanego u którego stwierdzono brak akcji oddechowej niezwłocznie przystąpiono do czynności ratowniczych.
Po dobiciu do brzegu, osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym, którzy wdrożyli specjalistyczne zabiegi i czynności ratunkowe.
Działania ratowników Państwowej Straży Pożarnej polegały na podjęciu poszkodowanej osoby z wody, wdrożeniu oddechu zastępczego, przekazaniu pod opiekę służb medycznych a także pomocy w prowadzonych przez Ratowników Medycznych zabiegach medycznych.
Po części praktycznej, której obserwatorami byli przedstawiciele władz administracji szczebla wojewódzkiego, samorządowego, specjaliści z zakresu medycyny ratunkowej oraz inni zaproszeni goście w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu odbyło się podsumowanie ćwiczeń oraz narada dotycząca unormowania zakresu oraz prawidłowości funkcjonowania służb ratowniczych w powiecie drawskim ze szczególnym uwzględnieniem Pogotowia Ratunkowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 2312 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:49