wtorek, 17 października 2017 08:53

Ćwiczenia dowódczo - sztabowe - relacja! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 11 października 2017 roku kadra dowódcza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i obsada Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w ćwiczeniach dowódczo – sztabowych zorganizowanych na terenie Gminy Kalisz Pomorski.

W ramach ćwiczeń funkcjonariusze zapoznali się z warunkami ochrony przeciwpożarowej, zaopatrzeniem wodnym, drogami dojazdowymi, warunkami terenowymi oraz charakterystyką wytypowanych obiektów.

Pierwszym obiektem ćwiczeń była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły, uczestnicy ćwiczeń obok obserwacji próbnego alarmu w placówce mieli okazję zapoznać się z rozmieszczeniem obiektów oraz z nowoczesnymi rozwiązaniami techniczno – budowlanymi zastosowanymi w jednym z nich.

Pracownicy szkoły zaprezentowali działanie dźwiękowego systemu ostrzegania, klap pożarowych, wydzieleni stref pożarowych, wentylacji mechanicznej i innych rozwiązań.

Kolejnym obiektem ćwiczeń był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 roku w Kaliszu Pomorskim.

Podobnie jak w Szkole Podstawowej, uczestnicy ćwiczeń obok obserwacji próbnego alarmu w placówce mieli okazję zapoznać się ze specyfiką obiektu.

W tej części ćwiczeń uczestniczyło ogółem 12 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Ostatnim punktem ćwiczeń, z którym zapoznała się kadra dowódcza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i obsada Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Drawsku Pomorskim był największy w kraju Wojskowy Skład Paliw w Cybowie.

Tutaj, obok strażaków z KP PSP w Drawsku Pomorskim w ćwiczeniach udział brali strażacy z Wojskowych Straży Pożarnych w Cybowie i Olesznie.

Dzięki uprzejmości Kierownika Składu mjr Rafała Cieślińskiego strażacy zapoznani zostali ze specyfiką terenu, rodzajem składowanych paliw, zagrożeniami mogącymi wystąpić na terenie składu, rozwiązaniami technicznymi oraz procesem odbywającym się na terenie ćwiczeń.

Dodatkowo, dzięki możliwości wejścia w strefy podlegające szczególnej ochronie uczestnicy ćwiczeń mogli zapoznać się z układem dróg pożarowych, możliwościami prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych, lokalizacją hydrantów, instalacji wodno-pianowych, zbiorników przeciwpożarowych, a także z budową zbiorników, w których magazynowane są paliwa.

Łącznie w ćwiczeniach na terenie Składu Cybowo uczestniczyło 26 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojskowych Straży Pożarnych.

Dyrekcji szkół oraz Panu  mjr Rafałowi Cieślińskiemu składamy serdeczne podziękowania za możliwość zapoznania się z obiektami oraz ciepłe i miłe podejście do uczestników ćwiczeń

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Fot: KP PSP Drawsko Pomorskie, JW 1276 Cybowo

Czytany 2181 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:40